JEOTERMAL ETÜT – 0 533 665 7925

JEOTERMAL ETÜT – 0 533 665 7925

Jeotermal sular, yer altında mağmadan gelen ısıyı ileten bir temel kayacının etkisiyle hazne kayaçtaki yeraltısuyunu (kondüksiyon veya konveksiyonel yolla) ısıtması sonucu yüksek sıcaklığa ve genellikle zengin mineral içeriğine sahip yeraltı su kaynaklarıdır. Hazne kayaçtaki yeraltısuyunun jeotermal özellik kazanabilmesi için ısıyı hapsedecek bir örtü tabakaya da ihtiyaç vardır. Jeotermal su kaynakları genellikle aktif tektonizmanın yoğun olduğu bölgelerde görülmektedir.

Jeotermal su kaynakları; özellikle jeotermal enerji açısından da son yılarda ülkemizde önemi artan bir doğal kaynak olarak dikkat çekmektedir.

Firmamız, jeotermal kaynakların kullanılarak; özellikle turizmde ve ısıtmada olmak üzere yararlanılması amacıyla özel ya da kamu kuruluşlarının taleplerine bağlı olarak, jeotermal kaynak alanlarının saptanması, jeotermal kaynak araştırması, jeotermal sahaların ruhsatlarının alınması, jeotermal araştırmalarının(jeotermal etüt- hidrojeolojik etüt) gerçekleştirilmesi ve sonuçta en ekonomik ve uygulanabilir proje ile kaynağın çıkartılması(jeotermal sondaj) konusunda, mühendislik tabanlı uygulama ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.